Değerli İMOS üyeleri ve mobilya sanayisinin kıymetli temsilcileri, Dünya 1 yıldan fazla bir süredir pandemi ile mücadele ediyor bu salgın nedeniyle binlerce insanımız hayatını kaybetti. Ben de başta önceki dönem Başkan Yardımcımız Fatih Bayram ile İnegöl Mobilyacılar Odası Genel Sekreteri Kamuran Balkan’a ve tüm hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah bu illetten en kısa zamanda kurtuluruz.

Değerli üyeler;

İMOS’un 5. Başkanı olarak sizlere yazıyor olmaktan mutluyum. İki dönem derneğimizde yönetici olarak görev yaptım. Genel kurulumuzda bu dönem için bu kıymetli ve bir o kadar da ağır sorumluluğu olan başkanlık görevi bana tevdi edildi. Bu görevin sorumluluğunun farkındayım ve bu görevi bana layık gördüğünüz için çok gururluyum.

İmos 285 üyesiyle, İnegöl, Bursa ve ülkemiz için değer üreten iş insanlarının bir araya geldiği büyük bir ailedir. İnegöl mobilya sanayicileri olarak, 30 bin çalışanımızla, son bir yılda pandemiyle rağmen 535 milyon dolar ihracat yaparak ülkemiz ekonomisine çok önemli katkı sağladık. Bu, başta üyelerimiz olmak üzere İnegöl mobilya sanayicilerinin başarısıdır. Fakat bu başarıyı daha katma değerli hale getirmek yine bizim elimizde Evet değerli meslektaşlarım, Yaptığımız işin farkına varalım, bizler üreticiyiz ve değerliyiz. İşte bu değerli üretici grubunu 10 yıl önce bir araya getiren kurucumuz Mesut Baysal başkanıma ve ardından bu görevi üstlenmiş olan Mustafa Akyol başkanıma, Yavuz Uğurdağ başkanıma ve bugün itibariyle görevi devraldığım Okan Güler başkanıma ve onlarla beraber görev yapan tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.

Ayrıca her türlü çalışmamızda bizlerin yanında olan ve gereken destekleri sonuna kadar veren kurum ve kuruluşlarımız ile tüm paydaşlarımıza da şükranlarımızı sunuyorum. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın ve sizlerin de desteği ile İMOS’u inşallah daha da ileriye taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerimi tamamlarken güveniniz için tekrar teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.

Osman AYBİL