İNEGÖL MOBİLYA SEKTÖRÜNE AKADEMİK DESTEK !

1744
  • BTÜ VE İMOS İŞ BİRLİĞİ KONULARINI DEĞERLENDİRDİ…

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ve Orman Fakültesi Öğretim Üyeleri İnegöl Mobilya Sanayici Derneği’ni (İMOS) ziyaret etti.

Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte BTÜ heyetini ağırlayan İMOS Başkanı Osman Aybil, “Mobilya sektöründe yılın ilk yarısına ilişkin üretim verileri iyi geliyor. Ancak girdi maliyetlerimiz yükseliyor, fiyat artışları bizi etkiliyor” dedi.

BTÜ heyetinin ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını ve üniversite ile devem eden ilişkilerini daha da artırmak istediklerini sözlerine ekleyen İMOS Başkanı Aybil, “BTÜ bünyesindeki Orman Fakültemiz, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümümüz ve Mobilya Ahşap Uygulama Merkezimiz ile başlatılmış olan çalışmaları daha da arttırmak ve sektörümüze Üniversitemizin katkısını göstermek istiyoruz. Sektörümüze ve üyelerimize bugüne kadar olan katkıları nedeniyle Sayın Rektörümüz başta olmak üzere Dekanımıza ve öğretim üyelerimizin yanı sıra Mobilya Ahşap Uygulama Merkezi yöneticilerimize teşekkür ediyoruz” şekline konuştu.

Ziyarette konuşan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir de her zaman sanayi ile iç içe olmaya önem verdiklerini belirtirken, “Henüz 10 yıllık bir üniversite olmakla birlikte sanayiye yönelik çalışmalarda çok ciddi ilerlemeler kaydettik. Bunun bir örneğini de İnegöl’de faaliyet gösteren mobilya sanayicileri ile iş birliklerimizde görüyoruz. Bunda sonra da İnegöl mobilyasının test ve analiz çalışmalarında ortaklaşa çalışmalarımıza geliştirerek sürdüreceğiz” dedi.

BTÜ Heyetinin İMOS’u ziyaretinde İnegöl Mobilya Sanayici için önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.