ERTUĞRULGAZİ CADDESİ MOBİLYACILAR DERNEĞİ İMOS’U ZİYARET ETTİ !

1538

5.Olağan Genel Kurul Kongresi’nde yeniden göreve seçilen Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Dernek Başkanı Bahadır Bayraktar ile yönetim kurulu üyeleri, İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) Başkanı Osman Aybil ile yönetim kurulu üyelerini ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Dernek Başkanı Bahadır Bayraktar, şunları söyledi:
“Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneğimizin Olağan genel kurulunu yaptıktan sonra sektörel ziyaretlerimizi ve protokol ziyaretlerimizi yapıyoruz. Bu manada İnegöl mobilya markamızı temsil eden üst kuruluşumuz, sektörel derneğimiz olan İMOS’u ziyaret ettik. Her sene bu ziyaretlerimizi yaparak, istişarelerimizi arttırmak, iş birliklerimizi arttırmak ve hem şehir markamızı daha ileriye götürmek hem de şehrimizin gelişmesine faydalı olmak istiyoruz. Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi İnegöl mobilyası markasına ve bu şehrin gelişimine 40 yıldır hizmet etmekte. Bu manada İMOS derneğimiz ile işbirliği içinde çalışmalar yapmak isteriz.”

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) Başkanı Osman Aybil ise “Öncelikle hoş geldiniz. Kongreniz hayırlı uğurlu olsun. Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneğinin oluşumundaki katkı ve faydalara dışarıdan bakıldığı zaman cadde bile kendini belli etmeye başladı. Caddenin bir sahibi olduğu ortaya çıktı. Bir şeyler düzene girmeye başladı. Eli yüzü güzelleşti. Bu fiziki hareketler ilk planda göze batan durumlardı. Bundan sonraki süreç biraz daha kendi içinizdeki ilişkileri geliştirdikçe, mobilyamızı bir tık daha yukarıya bir tık daha yukarıya taşıyacaksınız. İnegöl mobilya sektörümüzü hep birlikte yapacağımız istişarelerle daha ileriye taşıyacağımızı bende düşünüyorum. Sevgili başkanım bahsettiğim gibi İMOS’un mobilyanın çatı derneği gibi bir görevi var aslına bakarsanız. Diğer dernekler başkanlarıyla da aynı sohbetleri yapıyoruz. Diyoruz ki, “Mobilya geçen ne varsa içinde biz olmalıyız.” Bu hem kurumsallığımızı güçlendiriyor hem de milli kaynağı boşa harcamamayı bize sağlatıyor. Çünkü her kurulan dernek konusuyla alakalı mücadele edip, bir şeyler yapmak için çalışmalar yapıyor. Benzer çalışmayı bir alternatif dernekte yapınca, bu işte milli servetin boşa harcanması oluyor. Bununda önüne geçmenin tek yolu istişare yaparak birlikte hareket etmek. İnşallah biz bunu iyi bir şekilde devam ettirdik, bundan sonrada devam ettireceğiz. Bu dernekler sayesinde biz gelişeceğiz. Çünkü derdimizi bireysel olarak üst kamuya anlatmaya gittiğimizde çok ciddiye alınmıyor. Ama bir kurum olarak gittiğinde durum farklılaşabiliyor. Biz bu kurumları birleştirerek büyük bir kurum olarak gittiğimizde durum daha da değişik oluyor. Biz bunun çok şükür farkındayız. Sizlerde farkındasınız ki, işinizden gücünüzden vakit ayırıyorsunuz. Biz bu memleketten bu sektörden kazandık, kazanıyoruz. Bizim buraya borcumuz var. Biz bu borcu ödemek için buralardayız. Allah hepimize kolaylıklar versin.”